درمان جای جوش اپیلاسیون

درمان جای جوش اپیلاسیون

درمان جای جوش اپیلاسیون

درمان جای جوش اپیلاسیون:

درمان جای جوش اپیلاسیون از مسائل مشکلاتی میباشد .که امروزه تعداد زیادی از افرادی که اپیلاسیون انجام داده و یا به فکر انجام دادن آن میباشند به خود درگیر کرده است.

اما باید گفت خوشبختانه با وجود متدهای نوینی که ابداع شده است دیگر این قبیل مشکلات قابل حل میباشد و افراد میتوانند به راحتی از اپیلاسیون استفاده کنند.

اپیلاسیون چیست؟

اپیلاسیون یک روش فوق العاده پیشرفته میباشد که در آن میتوان موهای زائد را از بین برد رایجترین و بهترین شیوه انجام اپیلاسیون لیزر میباشد. که با آن ریشه موهای زائد با استفاده از موج نوری از اشعه فرابنفش سوزانده شده و در نهایت به مرور زمان و با تکرار دیگر رویش مو اتفاق نمیفتد. در رابطه با اپیلاسیون باید گفت که این کار مزایای بیشماری دارد که برخی از آنان عبارتند از:

  • سفید شدن پوست
  • عدم نیاز به استفاده از تیغ و ژلت و وسایلی از این قبیل
  • عدم افتادگی و شل شدن پوست
  • جلوگیری از جوش های بعد از شیو و اصلاح

[s201_bai id=”9″]

دلیل جوش بعد از اپیلاسیون چیست؟

حال که با اپیلاسیون و مزایای آن آشنا شدید ممکن است این سوال برایتان ایجاد شود که جرا اصلا بعد از اپیلاسیون جوش به وجود میاید؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اینکه بعد از اپیلاسیون دچار جوش شوید یک امر طبیعی میباشد. چرا که درون پوست مجراهایی به نام فولیکول وجود دارد که وظیفه این مجرا ها این میباشد.

که مو و ترشحات چربی را خارج کنند نکته ای که قابل توجه پیباشد. این است که اگر داخل این فولیکول ها التهاب ایجاد شود .و آن ها مسدود گردند دیگر ترشحات چربی راهی برای بیرون آمدن پیدا نمیکنند. و در آن نقطه جمع میشوند .و در نهایت تبدیل به جوش می شوند.

ادامه مطلب
درمان جای جوش و اسکار با روش های عالی

 

فلذا به عنوان نتیجه گیری از این قسمت باید بگویبم که در اپیلاسیون به دلیل اینکه که مو با شدت و شتاب زیادی بیرون کشیده می شود. التهاب و ورم ایجاد میکند و فولیکول ها بسته می شوند و جوش ایجاد می شود.

همانطور که میدانید به همان اندازه که جوش زدن بعد از اپیلاسیون یک امر طبیعی میباشد. جای جوش نیز پشت سر آن میباشد. به عبارت ساده تر بخواهیم بگوییم جای جوش و جوش همواره با یکدیگر هستند. و این یک امر اجتناب ناپذریر است.

جای جوش های اپیلاسیون بسته به نوع پوست شما، نوع جوش ایجاد شده و همچنین مهارت خودتان یا شخصی که برای شما اپیلاسیون را انجام داده و…..متفاوت خواهد بود.

مهارت خودتان یا شخصی که کار را انجام میده د دارای اهمیت بسزایی میباشد.  برای مثال اگر شما خودتان میخواهید از موم برای اپیلاسیون بدنتان استفاده کنید .اما تجربه کافی نداشته باشید یا از مواد با کیفیت استفاده نکنید منجر به آسیب های پوستی و همچنین جای جوش های شدیدتری میشود.

و یا اگر شخصی که برای شما لیزر را انجام ندهد و مهارت و تخصص کافی در این زمینه را نداشته باشد. این امر موجب آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد علاوه بر این مورد همانطور که اشاره شد نوع پوست شما بسته به اینکه از چه نوعی باشد.

(خشک،چرب،معمولی،مختلط و….)متفاوت میباشد و همچنین نیز باید افزود که به تبعه پوست شما نوع جوش ایجاد شده و جای آن متفاوت خواهد بود.

برای مثال ممکن است شخصی دارای پوست حساس باشد و پس از اپیلاسیون دچار جوش های زیادی شود و همچنین شدت جای این جوش ها نیز بالاتر باشد در مقابل ممکن است شخصی اصلا دچار این گونه مشکلات نشود.

ادامه مطلب
درمان فرورفتگی جای جوش

چگونه میتوان جای جوش اپیلاسیون را درمان نمود؟

خوشبختانه امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های زیادی برای از بین بردن جای جوش کشف شده است که هرکدام دارای مزیت های مخصوص به خود بوده که سبب منحصر به فرد بودن آن‌میشود.

به طور کلی نکته ای که باید به آن توجه شود این است که برای هر جای جوش متناسب با آن باید روش مناسبی انتخاب کرد برای مثال اگر جای جوش عمیق باشد

و پوست را دچار قرمزی کرده باشد از یک روش استفاده میشود و اگر دچار خراش های سطحی شده باشد روش دیگر.

در ادامه قصد داریم به رایجترین روش هایی که برای درمان جای جوش اپیلاسیون استفاده میشود صحبت کنیم:

لیزر:
یکی از پیشرفته ترین و بهترین متدهای نوین در حال حاضر لیزر میباشد این متد دارای انواع و اقسام مختلفی میباشد که به طور کلی در دو دسته تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم میشود. علاوه بر این دسته بندی کلی باید گفت هر دسته خود دارای زیر مجموعه هایی میباشد در رابطه با این روش باید گفت به دلیل مزایای بیشمار آن در اولویت اکثر افراد و پزشکان متخصص قرار گرفته است.

برای مثال میتوان گفت نتیجه دهی مطلوب،دوره کوتاه درمان،عدم ایجاد شکاف یا زخم و….از مهمترین ویژگی ها و پوئن های مثبت این روش میباشد همچنین باید افزود که این متد پیشرفته با دستگاه های مخصوصی انجام میشود .که این دستگاه ها موج نور های فوق العاده قوی را به جای جوش وارد کرده و ساختار آن را درهم میشکنند و درنهایت با مرور زمان جای جوش ها از بین خواهد رفت.

ادامه مطلب
لیزر برای از بین بردن جای جوش

 

[s201_bai id=”8″]

 

میکرونیدیلینگ چیست؟

شاید هنگامی که به یک متخصص زیبایی پوست مراجعه نموده باشید. دائما با این روش و یا به اسم دیگر آن یعنی نیدیلینگ روبه رو شده باشید در رابطه با این روش باید گفت که این روش یکی دیگر از روش های پیشرفته ای میباشد .

که میتوان برای درمان جای جوش اپیلاسیون استفاده نمود و به دلیل کارایی بالای آن و همچنین روند تسریع بهبودی و کوتاهی دوران درمان بیماران بسیار زیادی را به خود جلب نموده است . در این روش از سوزن های بسیار نازک استفاده میشود که پزشک متخصص شما با چندین بار تکرار و فرو بردن آن در پوست شما این عمل را انجام میدهد.  و سرانجام این کار باعث کلاژن سازی پوست شده و در نهایت جای جوش از بین خواهد رفت.

علاوه بر دو مورد فوق الذکر روش های دیگری از قبیل پیوند چربی،تزریق مواد پرکننده،استفاده از مواد شیمیایی و…..وجود دارد که هرکدام نیز به روش خاصی انجام میشود.
همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای درمان جای جوش های عمیق باید از روش مخصوصی استفاده شود که در بین روش های گفته شده میتوان گفت لیزر نسبت به سایر متدها ارجحیت بیشتری دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم(کلیک کنید)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf).
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .