برطرف کردن جای جوش با لیزر

تصویر4

تصویر4

برطرف کردن جای جوش با لیزر:


همانطور که می‌دانید انواع جوش صورت زمانی ایجاد می‌شود که سلول‌های مرده پوست و همراه باکتریها در منافذ پوستی نفوذ کرده باشند و این امر موجب ایجاد التهاب بر روی پوست می شود بنابراین زمانی که بدن شما می خواهد با این کار مقاومت کند کلاژن بیشتری تولید می‌کند و باعث ایجاد برآمدگی ها و فرورفتگی هایی بر روی سطح پوست صورت خواهد شد،از طرفی دیگر بسیاری از افراد به دلایل مختلفی در معرض جوش صورت قرار می‌گیرد از این رو ممکن است به مرور زمان بر اثر دستکاری کردن جوش ها باعث ایجاد جای جوش بر روی پوست آنها شود، از این رو امروزه مسئله برطرف کردن جای جوش به عنوان یکی از دغدغه های ذهنی برای افراد به شمار می‌آید و بیشتر افراد در پی آن هستند تا با بهترین و سریعترین روش جای جوش را برطرف کنند، از این رو یکی از روش های موثر برای برطرف کردن جای جوش، برطرف کردن جای جوش با لیزر می باشد.
با توجه به تمامی مطالب گفته شده در بالا در مورد برطرف کردن جای جوش با لیزر حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید که لیزر چگونه باعث برطرف کردن جای جوش می شود؟ پس در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه عملکرد دستگاه لیزر برای برطرف کردن جای جوش برای تان توضیح دهیم.


همانطور که می دانید که هنگامی که اشعه دستگاه لیزر بر روی پوست شما تابیده می شود باعث می شود که گرمای لیزر به قسمت بالایی پوست شما قرار گیرد و آن را مورد هدف قرار دهد بنابراین لایه سطحی پوست که با اسکار یا جای جوش درگیر است تراشیده می‌شود و پوست صافتر به نظر می‌رسد و آثار ناشی از جای جوش کمتر دیده می‌شود، بنابراین با از بین رفتن بافت اسکار پوست شروع به کلاژن سازی می کند و بدین ترتیب باعث می شود که با هدف قرار گرفتن رگهای خونی توسط دستگاه التهاب ناشی از آن کاهش یابد.
با توجه به اینکه جای جوش در همه افراد یکسان می باشد و دارای انواع گوناگونی می باشد حال ممکن است که این سوال برای شما پیش آید که آیا روش لیزر برای از بین بردن جای جوش دارای انواع مختلفی می باشد؟

ادامه مطلب
درمان لک و جای جوش تیره
تصویر2تصویر3


وی در پاسخ به این سوال می توان گفت که و روش‌های لیزر برای از بین بردن جای جوش شامل موارد زیر می باشد.
لیزرهای اربیوم، لیزرهای دی اکسید کربن، لیزرهای فراکشنال. که هر یک از این دستگاه‌ها به روش خاصی عمل می‌کنند تا بتوانند بهترین کیفیت و رضایت بخشی را برای شما به ارمغان آورند.
با توجه به اینکه امروزه دستگاه های لیزر برای برطرف کردن جای جوش بهترین کیفیت و کارآیی را برای شما به دنبال دارد، اما ممکن است که این سوال برایتان پیش آید که بهترین زمان برای انجام لیزر در جهت برطرف کردن جای جوش چه زمانی می باشد؟ و همچنین با توجه به اینکه روش لیزر یک روش بسیار خاص و حساس می‌باشد نکات و مراقبت های لازم پیش از لیزر و بعد از عمل لیزر در جهت از بین بردن جای جوش شامل چه مواردی می باشد؟
با توجه به اینکه جوش ها به دلایل مختلفی مانند تغذیه ناسالم و یا رسیدن به سن بلوغ و برخی از نوسانات هورمونی و مصرف داروهای خاص و اختلالات کبدی به وجود می‌آید، بنابراین بهترین زمان در جهت استفاده از لیزر برای برطرف کردن جای جوش زمانی می باشد که علل بروز آکنه یا جوش مشخص شود و برطرف شود و همچنین دیگر پوست درگیر جوش نباشد، بنابراین زمانی که پوست شما درگیر جوش صورت می باشد روش لیزر نمی‌تواندنتیجه مطلوبی برای شما در جهت از بین بردن جای جوش را داشته باشد.
با توجه به اینکه روش لیزر برای از بین بردن جای جوش به عنوان یک احساس شمار می‌آید بنابراین پس از لیزر جای جوش لازم است که تمام مراقبت‌های لازم را انجام دهید که یکی از این مراقبت ها این است که شما نباید هرگز در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرید بنابراین استفاده از ضد آفتاب قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب بسیار مهم و ضروری می باشد. همچنین با توجه به اینکه ناحیه درمان ممکن است به مدت چند روز یا چند هفته دچار قرمزی و التهاب شود، بنابراین باید برای جلوگیری از ابتلا به عفونت آن را تمیز نگه دارید و از کرم های آرایشی تا یک هفته بعد از درمان خودداری فرمایید.
با توجه به اینکه لیزر به عنوان شناخت ترین و موثرترین روش در جهت درمان جای جوش به شمار می آید، حال ممکن است که این سوال برای شما پیش می آید که چه زمانی شما می توانید نتیجه حاصل از آن را مشاهده فرمایید؟
همانطور که می دانید شما باید نتایج درمان لیزر جای جوش را در طی مدت زمان ۷ تا ۱۰ روز مشاهده کنید و نتایج حاصل از آن سریع قابل مشاهده نخواهد بود، اما ذکر این نکته لازم است شما هنگامی که این روش درمان را انتخاب می کنید روش درمان کاملاً دائمی بوده و تا حد زیادی کارساز بوده است.با توجه به تمامی مطالب گفته شده در بالا برای برطرف کردن جای جوش بهترین گزینه انتخابی برای شما همان لیزر می‌باشد. از آن جایی که علم پزشکی توانسته است پیشرفته ترین تکنولوژی را برای خود به ارمغان آورد دیگر جای هیچ گونه نگرانی و استرس در رابطه با انتخاب این روش نمی باشد اما ذکر این نکته لازم است که انتخاب پزشک ماهر و متخصص و همچنین مرکز درمانی مجهز به دستگاههای پیشرفته و به روز مهمترین عامل در میزان رضایت بخشی شما و همچنین هزینه پرداختی توسط شما می باشد، زیرا با توجه به اینکه جای جوش دارای انواع گوناگونی می‌باشد و در همه افراد یکسان نمی باشد از این رو تشخیص پزشک در نوع روش انتخابی برای شما بسیار موثر می باشد و از طرفی دیگر با توجه به اینکه نوع روش انتخابی و همچنین انتخاب پزشک و کلینیک هر یک از افراد متفاوت می‌باشد و پزشکان و کلینیک مربوط به آن دارای تعرفه های مخصوص به خود می باشد بنابراین در هزینه پرداختی توسط شما نیز موثر خواهد بود.
پس به طور کلی شما می‌توانید با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق این روش را برای خود انتخاب نمایید.

ادامه مطلب
ازبین بردن جای جوش با بهترین روش های خانگی
اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf).
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Call Now Buttonتماس مستقیم(کلیک کنید)